Animafestivali logo

Tarvastu animafestival sai alguse 2014. aastal, kui korraldasime Viljandimaa koolide 1. animafestivali. Festivali idee kasvas välja tollal 8. klassi noormehe Renee Trei loovtööst. Et filmide tegemine ei jääks ainult meie kooli omaette nokitsemiseks, otsustasime multikate tegemise pisikuga nakatada ka Viljandimaa teisi koole. Õppisime ise uusi tehnikaid ning hakkasime koolides ja lasteaedades korraldama töötubasid. Esimesele festivalile laekus 5 filmi. 2014. aastast on festivali korraldamisel meie partneriks olnud ka Nukufilmi Lastestuudio.

Alates 2016. aastast kannab festival nukufilmimeistri Heino Parsi nime. Tol aastal sai Mustlas asuv Heino Parsi lapsepõlvkodu ka mälestustahvli ja festivali külalisteks olid esmakordselt H. Parsi tütred ja lapselapsed.

Aasta-aastalt on animapisik levinud ja festivalile saadetud filmide hulk kasvanud. 2018. aastal osales rekordiliselt 73 filmi üle Eesti.

2019. aastast on festival rahvusvaheline. Peale Eesti laste multikate osalesid ka Kreeka, Poola, Bulgaaria, Sitsiilia ja Portugali noored animameistrid.